Fotbolls-VM

Upplev stämningen i restaurangen eller varför inte på läktaren med jumbotronen! 70 skärmar för att du inte ska missa något av världens största evenemang.

Perfekt för kompisarna, familjen eller jobbet. Säkra er plats - boka redan idag på 020-10 40 00 eller mail@olearystolv.se

Schema på Facebook

Matcherna som visas på O'Learys Tolv:

Tor 14/6 17:00 Ryssland-Saudiarabien - Premiär!

Fre 15/6 14:00 Egypten-Uruguay
Fre 15/6 17:00 Maracko-Iran
Fre 15/6 20:00 Portugal-Spanien

Lör 16/6 12:00 Frankrike-Australien
Lör 16/6 15:00 Argentina-Island
Lör 16/6 18:00 Peru-Danmark
Lör 16/6 21:00 Kroatien-Nigeria

Sön 17/6 14:00 Costa Rica-Serbien
Sön 17/6 17:00 Tyskland-Mexico
Sön 17/6 20:00 Brasilien-Schweiz

Mån 18/6 14:00 Sverige-Sydkorea
Mån 18/6 17:00 Belgien-Panama
Mån 18/6 20:00 Tunisien-England

Tis 19/6 14:00 Colombia-Japan
Tis 19/6 17:00 Polen-Senegal
Tis 19/6 20:00 Ryssland-Egypten

Ons 20/6 14:00 Portugal-Maracko
Ons 20/6 19:00 Uruguay-Saudiarabien
Ons 20/6 20:00 Iran-Spanien

Tor 21/6 14:00 Danmark-Australien
Tor 21/6 17:00 Frankrike-Peru
Tor 21/6 20:00 Argentina-Kroatien

Fre 22/6 17:00 Nigeria-Island - Midsommarafton!

Lör 23/6 17:00 Sydkorea - Mexico - Midsommardagen!
Lör 23/6 20:00 Tyskland-Sverige - Midsommardagen!

Sön 24/6 14:00 England-Panama
Sön 24/6 17:00 Japan-Senegal
Sön 24/6 20:00 Polen-Colombia

Mån 25/6 16:00 Saudiarabien-Egypten
Mån 25/6 16:00 Uruguay-Ryssland
Mån 25/6 20:00 Spanien-Marocko
Mån 25/6 20:00 Iran-Portugal

Tis 26/6 16:00 Danmark-Frankrike
Tis 26/6 16:00 Australien-Peru
Tis 26/6 20:00 Island-Kroatien
Tis 26/6 20:00 Nigeria-Argentina

Ons 27/6 16:00 Mexico-Sverige
Ons 27/6 16:00 Sydkorea-Tyskland
Ons 27/6 20:00 Serbien-Brasilien
Ons 27/6 20:00 Schweiz-Costa Rica

Tor 28/6 16:00 Japan-Polen
Tor 28/6 16:00 Senegal-Colombia
Tor 28/6 20:00 Panama-Tunisien
Tor 28/6 20:00 England-Belgien

Lör 30/6 16:00 Vinnare grupp C-Tvåa grupp D
Lör 30/6 20:00 Vinnare grupp A-Tvåa grupp B

Sön 1/7 16:00 Vinnare grupp B-Tvåa grupp A
Sön 1/7 20:00 Vinnare grupp D-Tvåa grupp C

Mån 2/7 16:00 Vinnare grupp E-Tvåa grupp F
Mån 2/7 20:00 Vinnare grupp G-Tvåa grupp H

Tis 3/7 16:00 Vinnare grupp F-Tvåa grupp E
Tis 3/7 20:00 Vinnare grupp H-Tvåa grupp G

Fre 6/7 16:00 Kvartsfinal 1
Fre 6/7 20:00 Kvartsfinal 2

Lör 7/716:00 Kvartsfinal 3
Lör 7/720:00 Kvartsfinal 4

Tis 10/7 21:00 Semifinal 1

Ons 11/7 20:00 Semifinal 2

Lör 14/7 16:00 Bronsmatch

Sön 15/7 17:00 Final